Magna Spe - Hodowla psów rasy West Highland White Terrier i Cairn Terrier
Hodowla Psów Rasowych
Jak większość hodowli i nasza powstała z miłości do rasy a właściwie do dwóch ras. Są to weściki, czyli rasa West Highland White Terrier i cairnusie czyli rasa Cairn Terrier. Nasza hodowla zarejestrowana jest w warszawskim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP). Jesteśmy również członkiem FCI (Federation Cynologique Internationale)
Jak większość hodowli i nasza powstała z miłości do rasy. Pierwszą miłością były weściki a dokładnie jeden ? rozpieszczony do granic możliwości Kliper. Rok później pojawiła się w naszym domu Abi czyli nasza weścikowa Matka-Polka. Wtedy już całkowicie przepadliśmy i psy a szczególnie Westy stały się naszym całym światem.

Wtedy zaczęliśmy również angażować się w pieskie sprawy i nasz dom stał się domem tymczasowym. My pokazywaliśmy bezdomnym, porzuconym i skrzywdzonym przez człowieka psiakom, że człowiekowi nadal można ufać a Kliper i Abi uczyli ich psich zasad panujących w domu.

Mimo zaangażowania w wolontariat, w naszej głowie wciąż tliła się myśl o zrobieniu czegoś dobrego dla ukochanej rasy. Zaczęliśmy zdobywać wiedzę, obserwować i jak już poczuliśmy się gotowi pojechaliśmy z Abi na naszą pierwszą wystawę. Później do stada dołączyła długo szukana po całej Europie ciemna sunia cairna, Bora.

Nadal się dokształcamy, rozwijamy i stopniowo przechodzimy przez wszystkie doświadczenia jakie los przed nami stawia. Jednak wciąż wierzymy, że nasza miłość do teraz już dwóch ras pozwoli nam zrobić dla nich coś dobrego.
Brak dodanych komentarzy
Dodaj komentarz
Ile jest dwa plus dwa (odpowiedź w cyfrze)?
Wpis nie posiada znajomych