Dodano: 2012-08-18
Warsztaty komunikacji z Mariną Garfagnoli

Zaproszenie na warsztaty komunikacji z Mariną Garfagnoli


14 16 września 2012 trzy dni


k/ Częstochowy


300 zł uczestnik bez psa/obserwator


450 zł uczestnik z psem


Cena nie obejmuje kosztów transportu, noclegu i wyżywienia


warsztaty praktyczne tłumaczone na język polski


ilość uczestników z psami ograniczona


Marina Garfagnoli (Włochy), Wojciech Radomiak


w temacie maila prosimy o wpisanie: Zgłoszenie na warsztaty komunikacji. W treści prosimy o informację odnośnie typu uczestnictwa i ewentualnej liczby psów


Warsztaty komunikacji z Mariną GarfagnoliWarsztaty przeznaczone są dla wszystkich entuzjastów psów: właścicieli, hodowców, pracowników i wolontariuszy schronisk, trenerów i instruktorów szkolenia psów, weterynarzy, studentów, itd. Pozwalają na zdobycie umiejętności obserwowania i interpretowania komunikacji społecznej psów. Ponadto są doskonałą okazją do spotkania przyjaciół, zawarcia nowych znajomości, innymi słowy spędzenia wolnego czasu w gronie osób dzielących wspólną pasję.Głównym celem warsztatów jest umożliwienie psom rozwijania umiejętności społecznych oraz panowania nad swoim stanem emocjonalnym w kontaktach z innymi psami oraz ludźmi. W trakcie zajęć, w sposób nieprzymuszony psy wchodzą w interakcje z innymi czworonogami. Ich uwaga i komunikacja skierowana jest również w stronę właścicieli oraz pozostałych uczestników znajdujących się na placu. Zajęcia mogą być pomocne psom wykazującym zachowania problemowe. ()


Właściciele uczą się obserwowania i interpretowania pojedynczych zachowań, rozumienia interakcji, poprawnego wykorzystywania przestrzeni oraz komunikacji niewerbalnej. Nabyte w ten sposób umiejętności wykorzystują w życiu codziennym, pomagając swoim psom w trudnych sytuacjach.


Ponadto chcemy aby właściciele psów problemowych poczuli się zrozumiani i zaakceptowani. Często obwiniani, czują się odrzuceni, pozostawieni sami sobie z problemem, (więcej)Warsztaty rozpoczynają się od wyboru i kolejności wprowadzania psów na plac. Prowadzący wyjaśniają sposób wejścia i przemieszczania się. Wykorzystanie różnorodnych barier i odpowiedniej wielkości przestrzeni gwarantuje poczucie bezpieczeństwa.


Dobrostan wszystkich psów jest sprawą priorytetową. Niedopuszczalne są sytuacje stresujące, z których psy nie miałyby możliwości wyjścia. Interakcje nie są forsowane. (więcej)Marina Garfagnoli


Podczas studiów z zakresu psychologii klinicznej i społecznej Marina zakochała się w etologii i zdecydowała się zrobić specjalizację z ewolucji zachowania zwierząt i ludzi. (więcej) Po kilku latach zaczęła pracować w schronisku w jej rodzinnym mieście Pistoia, gdzie zajmuje się psami z zaburzeniami zachowania, dzięki czemu spełnia ich marzenie o adopcji i własnym domu. Obecnie pracuje z kilkoma innymi schroniskami w Toskanii. Ponadto prowadzi własną szkołę (więcej).Warsztaty zostaną przeprowadzone na wolnym powietrzu bez względu na warunki meteorologiczne oczywiście zakładamy piękny wrześniowy weekend.


16:00.


Cena warsztatów nie uwzględnia kosztów transportu, noclegu i wyżywienia.


W trakcie spotkania istnieje możliwość zorganizowania cateringu z dowozem na miejsce.


Informacje odnośnie noclegów w bezpośredniej bliskości miejsca spotkania podamy wkrótce.


W sobotni wieczór planujemy wspólne spotkanie przy ognisku.Najszybciej skontaktujesz się z nami telefonicznie:


tel.: +48 695 936 575


Jeśli chcesz możesz przesłać wiadomość na adres:Obiecujemy, że przeczytamy wszystkie wiadomości.


Serdecznie zapraszamy!


TalkingDogs