Dodano: 2012-01-22
Seria behawiorystyczna: Pamięć u psów

Data: 25-26 lutego 2012


Prowadzący: Amber Batson (Wielka Brytania)


Miejsce: Warszawa, Hotel Lando www.hotel-lando.pl


Rodzaj szkolenia: Seminarium teoretyczne


Cena A: 450 zł (opłacone przed 23 stycznia)


Cena B: 600 zł (opłacone po 23 stycznia)


Seminarium będzie tłumaczone na j. polski.


Cena seminarium obejmuje dwa posiłki obiadowe.


Od ceny seminarium przysługują zniżki.


Przepraszamy, ale nie przewidujemy możliwości wprowadzania psów na salę wykładową.


Hotel Lando jest przyjazny psom, więc można pozostawić pupila w pokoju pod warunkiem, że nie będzie szczekać.


Uczestnicy wykładu otrzymają dyplomy uczestnictwa.


Rozpoczęcie seminarium: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00.


Dlaczego warto wiedzieć więcej o pamięci?W trakcie tego seminarium dowiemy się, jak wiedza o tym, w jaki sposób tworzą się wspomnienia, może pomóc właścicielom psów, szkoleniowcom i behawiorystom w ich pracy z psami. Zrozumienie, co wpływa na zdolność psa do uczenia się i zapamiętywania jest niezbędne, czy to podczas uczenia psa nowego zachowania, czy próbująć zapobiec rozwinięciu się problemów w przyszłości, czy też próbując zmodyfikować niechciane zachowania.Program:Wprowadzenie do pamięci u psów - skąd wiemy, że psy potrafią zapamiętywać? Jak tworzą się krótko- i długotrwałe wzorce pamięciowe u psów oraz co może zaburzać ich powstawanie. Dlaczego wiedza na temat tworzenia się wzorców pamięciowych u psów jest ważna dla ich właścicieli, szkoleniowców i behawiorystów?


Istotność mózgu. Które części mózgu biorą udział w powstawaniu wzorców pamięciowych i jakie to ma znaczenie dla naszej relacji z psem.


Inne czynniki zaburzające pamięć. Jak na mózg naszego pupila wpływa otoczenie, dieta, sen, ćwiczenia, choroby i upływ czasu?


Praktyczne zastosowania wiedzy o tworzeniu wzorców pamięciowych u psów - podsumowanie oraz dodatkowe wskazówki pomagające nam tworzyć u psów takie wspomnienia, które przyczynią się do pogłębienia więzi psa z nami oraz "nadpiszą" te złe.


Cykl seminariów "Nowe koncepcje w behawiorystyce":Poskramianie dzikusa. 12-13 listopada 2011


Pamięć u psów. 25-26 lutego 2012


Zachowania nietypowe u psów - agresja, depresja, wyuczona bezradność, rozwój stereotypii. 25-26 sierpnia 2012


Rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów - jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. 13-14 pażdziernika 2012


Osoby, które będą uczestniczyć we wszystkich seminariach serii "Nowe koncepcje w behawiorystyce" otrzymają na zakończenie jeden dyplom uczestnictwa.
--------------------------------------------------------------------------------O AMBER BATSONAmber Batson jest lekarką weterynarii i behawiorystką. Ukończyła w 1999 roku Royal Veterinary College w Londynie i przez kilka lat praktykowała w lecznicy dla zwierząt. W swojej pracy często spotykała się z pytaniami ze strony zdesperowanych właścicieli zwierząt domowych dotyczącymi problemowych zachowań ich pupili. Mimo, że praktycznie przez całe całe życie Amber miała do czynienia z końmi, psami i kotami podjęła decyzję, że chce poszerzyć swoją wiedzę na temat zachowań zwierząt, by w profesjonalny sposób pomagać swoim klientom.Najpierw ukończyła szereg kursów uzupełniających, aż wreszcie rozpoczęła pięcioletnie studia specjalistyczne z zachowań i dobrostanu zwierząt, które ukończyła jednocześnie pracując jako lekarz weterynarii. Kontynuuje swoją edukację starając się zdobyć specjalizację weterynaryjną z behawiorystyki, tytuł, który obecnie posiadają jedynie cztery osoby na świecie. Oprócz tego Amber regularnie prowadzi wykłady dla właścicieli psów, szkoleniowców, behawiorystów i weterynarzy. Udziela także konsultacji dotyczących zachowań psów, kotów i koni, oraz chorób związanych ze stresem u tych zwierząt.Misją Amber jest przedstawianie najbardziej aktualnych danych naukowych w praktyczny, łatwy do zrozumienia sposób. Przekazując swoją wiedzę największy nacisk kładzie na zapobieganie problemom u zwierząt, by pomóc ludziom żyć i pracować w harmonii ze swoimi pupilami.Amber Batson jest weganką.