Dodano: 2011-10-07
Seria behawiorystyczna: Poskramianie dzikusa

Data: 12-13 listopada 2011


Prowadzący: Amber Batson (Wielka Brytania)


Miejsce: Warszawa, Hotel Lando www.hotel-lando.pl


Rodzaj szkolenia: Seminarium teoretyczne


Cena A: 450 zł (opłacone przed 14 października)


Cena B: 600 zł (opłacone po 14 października)


Seminarium będzie tłumaczone na j. polski.


Cena seminarium obejmuje dwa posiłki obiadowe.


Od ceny seminarium przysługują zniżki.


Przepraszamy, ale nie przewidujemy możliwości wprowadzania psów na salę wykładową.


Hotel Lando jest przyjazny psom, więc można pozostawić pupila w pokoju pod warunkiem, że nie będzie szczekać.


Uczestnicy wykładu otrzymają dyplomy uczestnictwa.


Rozpoczęcie seminarium: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00.Poskramianie dzikusa:


wyciszanie psa przy użyciu nagród


(Seria behawiorystyczna)


Nauczenie psa, by zachowywał się spokojnie w różnych miejscach oraz sytuacjach nie tylko pomaga zapobiegać rozwijaniu się nieporządanych zachowań, ale jest także techniką używaną do "resocjalizacji" psów, które już prezentują zachowania lękowe, nadmierną ekscytację czy agresję. Używanie nagród do wyciszenia psa nie tylko jest skuteczne, ale także wzmacnia więź pomiędzy psem a właścicielem.To seminarium skierowane jest do właścicieli psów, szkoleniowców, behawiorystów i przedstawicieli innych zawodów związanych z psami, w tym weterynarzy.Program:Po co nam spokojne psy? Problemy dotykające właścicieli psów i osoby pracujące z psami. W jaki sposób rozwijały się zachowania psów i dlaczego wciąż ma to wpływ na nasze relacje z tymi zwierzętami?


Spokojne ciało - spokojny umysł. Spojrzenie na procesy zachodzące w mózgu i ich efekt na stan emocjonalny psa.


Rozpoznawanie wyciszenia - skąd wiemy, że pies jest rzeczywiście spokojny? Dyskusja na podstawie filmu na temat jak odczytujemy objawy spokoju, niepokoju czy frustracji u psów.


Szkolenie przy użyciu nagród - na czym polega? Co dzieje się w ciele psa w trakcie szkolenia przy użyciu nagród?


Czy każde szkolenie przy użyciu nagród wspiera wydzielanie wyciszających substancji w ciele psa? Jak zacząć ze swoim psem, jakie nagrody mogą pomóc, a jakie przeszkodzić, jak unikać pojawiania się frustracji u psa.


Zastosowanie w praktyce - jak przygotować indywidualny program treningowy dla różnych właścicieli i różnych psów.  


Seria seminariów "Nowe koncepcje w behawiorystyce":Wyciszanie psa przy użyciu nagród 12-13 listopada 2011


Jak działa pamięć u psów - co pies zapamiętuje i w jaki sposób zmienia to jego zachowanie, i jak my możemy na to wpływać. 25-26 lutego 2012


Zachowania nietypowe - agresja, depresja, wyuczona bezradność, rozwój stereotypii. lato 2012


Rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów - jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. jesień 2011


Osoby, które będą uczestniczyć we wszystkich seminariach serii "Nowe koncepcje w behawiorystyce" otrzymają na zakończenie jeden dyplom uczestnictwa.
--------------------------------------------------------------------------------O AMBER BATSONAmber Batson jest lekarką weterynarii i behawiorystką. Ukończyła w 1999 roku Royal Veterinary College w Londynie i przez kilka lat praktykowała w lecznicy dla zwierząt. W swojej pracy często spotykała się z pytaniami ze strony zdesperowanych właścicieli zwierząt domowych dotyczącymi problemowych zachowań ich pupili. Mimo, że praktycznie przez całe całe życie Amber miała do czynienia z końmi, psami i kotami podjęła decyzję, że chce poszerzyć swoją wiedzę na temat zachowań zwierząt, by w profesjonalny sposób pomagać swoim klientom.Najpierw ukończyła szereg kursów uzupełniających, aż wreszcie rozpoczęła pięcioletnie studia specjalistyczne z zachowań i dobrostanu zwierząt, które ukończyła jednocześnie pracując jako lekarz weterynarii. Kontynuuje swoją edukację starając się zdobyć specjalizację weterynaryjną z behawiorystyki, tytuł, który obecnie posiadają jedynie cztery osoby na świecie. Oprócz tego Amber regularnie prowadzi wykłady dla właścicieli psów, szkoleniowców, behawiorystów i weterynarzy. Udziela także konsultacji dotyczących zachowań psów, kotów i koni oraz chorób związanych ze stresem u tych zwierząt.Misją Amber jest przedstawianie najbardziej aktualnych danych naukowych w praktyczny, łatwy do zrozumienia sposób. Przekazując swoją wiedzę największy nacisk kładzie na zapobieganie problemom u zwierząt, by pomóc ludziom żyć i pracować w harmonii ze swoimi pupilami.Amber Batson jest weganką.