Dodano: 2011-08-11
Psia Wachta - Nie tylko dogoterapia

 

Data:


17-18 września 2011


Prowadzący:


Cristina Muro (Hiszpania)


Miejsce:


Warszawa, Hotel Lando www.hotel-lando.pl


Rodzaj szkolenia:


Seminarium teoretyczne z elementami warsztatów


Cena A:


450 zł (opłacone przed 20 sierpnia)


Cena B:


600 zł (opłacone po 20 sierpnia)


 


·         Seminarium będzie tłumaczone na j. polski.


·         Cena seminarium obejmuje dwa posiłki obiadowe.


·         Od ceny seminarium przysługują zniżki.


·         Przepraszamy, ale nie przewidujemy możliwości wprowadzania psów na salę wykładową.


·         Hotel Lando jest przyjazny psom, więc można pozostawić pupila w pokoju pod warunkiem, że nie będzie szczekać.


·         Uczestnicy wykładu otrzymają dyplomy uczestnictwa.


·         Rozpoczęcie seminarium: sobota godz. 10:00, zakończenie: niedziela godz. 16:00.


 


Zapraszamy na drugą edycję seminarium poświęconego prowadzeniu zajęć aktywizujących z wykorzystaniem psów. Prelegentka, Cristina Muro, od wielu lat przewodzi baskijskiej organizacji AEPA-ESKUADI zajmującej się szkoleniem psów asystujących oraz do zadań aktywizujących i terapeutycznych. Pracownicy i wolontariusze fundacji ze swoimi pupilami odwiedzają m.in. domy dla seniorów, więzienia, ośrodki dla osób zagrożonych wykluczeniem czy zakłady opiekuńcze dla młodzieży, realizując w ten sposób założone cele edukacyjne i terapeutyczne, czy stając się częścią programu resocjalizacyjnego.


Promowane przez Cristinę podejście do pracy z psami na pierwszym miejscu stawia uszanowanie potrzeb i możliwości psów. Dzięki temu podczas zajęć nie dochodzi do wykorzystywania czy krzywdzenia zwierząt.


Na seminarium zapraszamy te osoby, które chciałyby prowadzić zajęcia aktywizujące i terapeutyczne z wykorzystaniem psów, i chcą się dowiedzieć, jak robić to dobrze, z punktu widzenia psa.


Program


·         Psy asystujące i psy używanie w AAI (skrót ten oznacza Animal Assisted Interventions, co obejmuje aktywizację, edukację i terapię z towarzyszeniem zwierząt).


·         Historia programów AAI.


·         Szkolenie pozytywne - na czym tak naprawdę polega.


·         Przepisy, standardy ADEu, ADI.


·         Praca zespołowa w AAI.


·         Przygotowanie psów do programów AAI.


·         Etyka.


·         Filmy z programów zrealizowanych przez AEPA-ESKUADI m.in z więźniami i seniorami.


·         AAI w Hiszpanii.


O CRISTINIE MURO


Cristina Muro jest współzałożycielką i prezesem organizacji AEPA-ESKUADI. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w szkoleniu psów asystujących. W 2002 roku poznała Turid Rugaas i przejęła od niej podejście polegające na szanowaniu psów i ich metod porozumiewania się. Od tego czasu sama zorganizowała 11 seminariów z Turid, w tym kurs instruktorski. Od 2004 roku prowadzi kursy szkolenia psów (rówież w więzieniach) oraz seminaria na temat AAI, stresu u psów, komunikacji czy teorii uczenia. Brała udział w tworzeniu przepisów ułatwiających poruszanie się po przestrzeni publicznej osobom korzystających z pomocy psów asystujących. Oprócz hiszpańskiego i kastylijskiego, Cristina biegle włada angielskim, francuskim i włoskim.


Jej osobistą misją jest uczenie szkoleniowców, obecnych i przyszłych właścicieli psów metod pracy opartych na komunikacji i szacunku dla tych zwierząt.