Dodano: 2011-04-22
Szkolenie - Seminarium

      Fundacja Psia Wachta oraz Pet Dog Trainers of Europe zapraszają na wyjątkowy wykład Turid Rugaas pt. "Emocje u psów", który kończy kurs instruktorski, przeprowadzony przez Turid  w Polsce w latach 2010/2011. Jest to niepowtarzalna okazja by osobiście poznać Turid i jej unikatowe podejście do psów, wynikające z prawie pięćdziesięcioletniego doświadczenia w pracy ze zwierzętami.


Zapisy: http://psiawachta.pl/seminaria-i-kursy/emocje-u-psów


Data:  8 maja 2011


Prowadzący:  Turid Rugaas (Norwegia)


Miejsce:  Warszawa, Hotel Lando www.hotel-lando.pl Rodzaj szkolenia:  Wykład Cena A:  280 zł (wpłata do 20 kwietnia) Cena B:  400 zł (wpłata po 20 kwietnia)


     Badając zwierzęta naukowcy przez wiele stuleci skupiali się wyłącznie na ich fizjologii, nierzadko traktując je jak "żywe maszyny". Dopiero w XX wieku zaczęto obserwować zachowania zwierząt, najpierw w warunkach laboratoryjnych (behawioryści), a następnie w środowisku naturalnym (etolodzy). Odkrycia te wniosły do szkolenia psów m.in.  metodę klikerową czy wzrost świadomości znaczenia mowy ciała psów.  Obecnie co raz częściej naukowcy wskazują na emocje zwierząt jako przyczyny ich zachowań. Oficjalnie potwierdzają to, co miłośnicy psów wiedzieli od dawna, a mianowicie, że zwierzęta doświadczają większości tych samych emocji co ludzie: potrafią przeżywać nie tylko ból i strach, ale również zadowolenie, radość, frustrację, zawstydzenie, złość, a nawet żałobę. Dla właścicieli psów oraz dla psich szkoleniowców zrozumienie emocji stojących za zachowaniem stało się kluczem do rozwiązywania problemów behawioralnych czworonogów.


O TURID RUGAAS


    Norweżka Turid Rugaas jest żywą legendą w świecie szkoleniowców psów. Najpierw zajmowała się trenowaniem koni, a później zainteresowała się psami, zawsze zwracając wielką uwagę na humanitarność stosowanych metod. Stała się popularna po tym, jak pod koniec lat '80 opisała i udokumentowała istnienie psiego "języka pokoju" - sygnałów uspokajających. W czasach, gdy tryumfy święciła teoria dominacji koncepcja psów, jako zwierząt szalenie społecznych i unikających konfliktów była czymś niezwykłym. Poznanie psich sygnałów uspokajających stało się momentem zwrotnym dla wielu szkoleniowców, motywując ich do zmiany swoich metod pracy z psami.


Pozdrawiamy


Magda Urban


Tomek Mastalerz